Asociatii
 


Asociatii formatoare de Psihoterapie

In componenta Federatia Româna de Psihoterapie intra urmatoarele asociatii de psihoterapie carora va puteti adresa in vederea formarii in tipul de psihoterapie dorit sau in vederea obtinerii datelor de contact ale psihoterapeutilor formati in cadrul lor:

  • Asociatia de Psihoterapii Cognitive si Comportamentale din Romania
    David Daniel - Str. M.Kogalniceanu nr.1, Catedra de Psihologie - Univ. Babes-Bolyai, Cluj-Napoca, danieldavid@psychology.ro, www.psychotherapy.ro
  • Asociatia de Psihoterapie prin Relaxare, Simboluri si Hipnozã: Johanna Hegyi - Miercurea Ciuc, Str. Salciei nr.1, sc.A, ap.13. relax_ro@yahoogroups.com
  • Asociatia pentru Psihologie si Psihoterapie Adlerianã din România (APPAR): Grigorescu Vlad - Bucuresti, Intr.Biserica Alba nr.1, sc.1, et.2; tel. 021-610 6088 / mobil: 0723 564 334; 0722 148 936 vladg@automation.ipa.ro , www.adler-romania.ro
  • Asociatia Românã de Hipnozã Clinicã, Relaxare si Terapie Eriksoniana: Dafinoiu Ion - Iasi, Univ. A.I.Cuza www.arhe.org
  • Asociatia Româna de Psihologie Analitica: Mihaela Minulescu, www.psihologieanalitica.ro, mminulescu@spiruharet.ro
  • Asociatia Românã de Psihoterapie Centrata pe Persoana (ROGERS): Georgeta Niculescu, geoniculescu@xnet.ro
  • Asociatia Românã de Psihoterapie Psihanaliticã (ARPP): Ileana Botezat-Antonescu (botezat_ileana@yahoo.com), Sanda Lepoiev (lepoiev@hotmail.com), www.psihoterapiepsihanalitica.com
  • Asociatia Românã de Somatoterapie (ARS): Paziuc Alexandru (apaziuc@yahoo.com), Magda Luchian - Spitalul de Psihiatrie "SOCOLA" Iasi, Sos. Bucium nr.36, Iasi, cod 6600; tel. 0232-130320/171, 0232-212847 (ioanp@mail.dntis.ro)
  • Asociatia Românã de Terapie Cognitiv-Comportamentalã: Teofil Andriescu - Bucuresti; tel. 021-6733244, alvasilescu@yahoo.com
  • Asociatia Românã de Terapie Comportamentalã si Cognitiva: Teodorescu Radu - tel. 021-2520866 , rteo@ap.nec.ro , Ciumageanu Mugur Daniel - tel. 021-3343471, ciumageanu@yahoo.com , www.psihoterapie.org.
  • Asociatia Româna de Psihodrama Clasica (ARPsiC): Dana Dragoteanu - Bucuresti; tel: 230.11.12; 0722393867 danadragoteanu@yahoo.com, www.psihodramaclasica.ro
  • Societatea de Psihodramã - J.L.Moreno (SPJLM): Horatiu Nil Albini - Cluj-Napoca, Str. Potaisa nr.8; tel.: 0723 331 007 nilspjlm@hotmail.com, www.psihodrama.ro
  • Societatea de Analizã Existentialã si Logoterapie din Romania (SAEL): Furnica Cristian, christianfurnica@yahoo.com, www.analizaexistentiala.ro
  • Societatea Romana de Analiza Tranzactionala: Theodora Diana Mihaianu - Str. Naum Rimniceanu nr. 17, et. II, ap. 3, sector 1, Bucuresti; tel.: 0722 207 650 dora.mihaianu@srat.ro , www.srat.ro
  • Societatea de Psihoterapie Experientiala (SPER): Iolanda Mitrofan - Bucuresti, Bd. Mihail Kogalniceanu 36-46, sc. B, et.3; tel./fax - 021/314.89.72 / mobil: 0722508098 sperpsi@gmail.com, www.sper.home.ro
  • Asociatia de Terapie Familiala: Maria-Silvia Trandafir - Bucuresti; tel: 0724275572 / 0740595256, silviatrandafir@yahoo.com
  • Asociatia de Psihoterapie Pozitiva: Gabriela Hum - Cluj-Napoca, Str. Fântanele 32/81, mobil: 0744623236 , gabriela.hum@positum.ro, www.positum.ro
  • Asociatia de Gestalt Terapie: Carmen Beyer - Bucuresti, Str. Alexandru Cernat 5, sector 2; mobil: 0722272048 beyer@b.astral.ro , gestaltro@yahoo.com
  • Asociatia Romana de Analiza Tranzactionala: Hriscu Eugen, eugenhriscu@yahoo.com, www.arat.ro
  • Asociatia de Psihoterapia Familiei si a Cuplului: Adina Karner-Hutuleac - Iasi, mobil: 0722614641, akarner@gmx.net
  • Asociatia de Terapie Cognitiv-Comportamentala si Interpersonala: Oltea Joja - Bucuresti , oltea_joja@yahoo.com
  • Asociatia de Terapie Familiala Sistemica Cluj: Konya Zoltan - Cluj Napoca agape@mail.dntcj.ro
  • Asociatia Cris-Du-Areopagus: Ileana Radu - Timisoara , dr.ileana.radu@gmail.com
  • Asociatia Romana de Terapie Familiala si Sistemica: Roxana Tudorache - Timisoara, vtudorache@mail.dnttm.ro
  • "Pro Familia" Asociatia de Terapie Familiala: Maria Orban - Miercurea Ciuc skolkae@yahoo.com


Daca doriti o programare in vederea unei consultatii, mergeti la pagina de contact.

 
TopBIZ.ro - afaceri de top!
Alege NET Rom Business pentru succesul afacerii tale!
Copyright © 2007 Psihogen. Toate drepturile rezervate.